Trening zdrowotny: Opieramy się na czterech głównych formach treningu oraz pięciu zbiorach ćwiczeń z których każdy zawiera wszystkie niezbędne elementy do budowania globalnej sprawności i wydolności fizycznej. Podchodzimy w sposób holistyczny do ciała człowieka, dzięki czemu jesteśmy w stanie dopasować indywidualnie proces treningu do potrzeb każdej osoby.
„Ruch może zastąpić wiele leków, ale wszystkie leki razem wzięte nie zastąpią ruchu.”
– Prof. Wiktor Dega
Formy treningu:
Trening medyczny to specjalistyczna forma leczenia ruchem. Realizowany jest on poprzez połączenie terapii manualnej i metod fizjoterapeutycznych z odpowiednio zaprogramowanymi ćwiczeniami, w celu ugruntowania pozytywnych wyników terapeutycznych. Jest on przeznaczony dla wszystkich, począwszy od sportowców wyczynowych, przez ludzi uprawiających sport rekreacyjnie a skończywszy na osobach, które wymagają treningu dostosowanego do ich jednostek chorobowych i dysfunkcji. Odpowiednio zaprogramowany proces leczenia ruchem, który jest realizowany w sposób regularny, daje możliwość uzyskania bardzo dobrych efektów leczniczych a niekiedy nawet pełnego wyleczenia.
Trening motoryczno-medyczny jest formą treningu polegająca na kontynuacji leczenia tkanek organizmu w dalszym etapie postępowania fizjoterapeutycznego poprzez kształtowanie zdolności motorycznych w obrębie odbudowy masy mięśniowej, siły mięśniowej i gibkości potrzebnych do odzyskania zakresu ruchu w stawach, zabezpieczeniu ich przed powtórną kontuzją oraz wytrzymałości mięśniowej potrzebnej do realizacji aktywności ruchowych w różnych przedziałach czasowych jej trwania bez spadku jakości wykonania.
Przygotowanie motoryczne jest zaprogramowaną formą treningu składającą się z cykli treningowych o odpowiedniej intensywności, natężeniu, czasie trwania oraz dedykowanych ćwiczeń, które to składowe mają za zadanie zwiększenie jakości i poziom zdolności motorycznych pod kątem potrzeb wiodącej dyscypliny sportowej. Proces przygotowania motorycznego opiera się na charakterystyce wiodącej dyscypliny sportu pod kątem biomechaniki i fizjologicznych przemian energetycznych. Realizacja założeń taktycznych podczas rywalizacji na zawodach, wykonywanie na wysokim poziomie technicznym ćwiczeń ruchowych wymaga w większości sportów bardzo dobrej, ogólnorozwojowej sprawności fizycznej.
Trening personalny to trening prozdrowotny, ukierunkowany na podniesienie ogólnego poziomu sprawności fizycznej, redukcję tkanki tłuszczowej, rozbudowę masy mięśniowej, polepszenie zdrowia i samopoczucia psychofizycznego. Trening jest indywidualnie dostosowany do potrzeb i umiejętności klienta. Powinien być poprzedzony wywiadem, oceną sprawności fizycznej, ewentualną konsultacją fizjoterapeutyczną z badaniem fizjoterapeutycznym lub lekarską w przypadku wątpliwości co do podjęcia wysiłku fizycznego związanego z wcześniejszymi lub obecnymi chorobami w celu wykluczenia przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia aktywności fizycznej oraz ułożenia jak najbardziej dopasowanego programu.
Zbiory ćwiczeń: