Rehabilitacja

Jest jednym z narzędzi mających na celu przywrócenie prawidłowej funkcjonalności miejsc dotkniętych kontuzjami, urazami lub powikłaniami po przebytych chorobach. W naszej placówce oferujemy różnorodne techniki rehabilitacyjne dostosowane do potrzeb naszych pacjentów w zakresie:

  • Terapii manualnej
  • Treningu medycznego
  • Treningu motoryczno-medycznego

Terapia manualna – biologiczna regeneracja tkanek

Nasza usługa terapii manualnej to oparta na naukowych faktach technika, ulepszająca jakość tkanek. Opiera się ona na stymulowaniu układu nerwowego i struktur mięśniowo-szkieletowych, przynosząc konkretną poprawę zdrowotną. Terapia ta pomoże zyskać większa elastyczność i rozluźni tkanki oraz przyczyni się do redukcji stanu zapalnego, poprzez stymulację układu krwionośnego i limfatycznego. Dzięki temu tkanki będą lepiej odżywione, co odzwierciedli się w ich funkcjonowaniu. Regularnie stosowane zabiegi uwolnią od przewlekłego bólu i pozwolą odzyskać ruchomość. Jeżeli szukasz pewnych rezultatów i widocznych efektów, nasza terapia będzie do tego kluczem.

Trening medyczny – kinezjoterapia dla leczenia ruchem

Ta usługa skupia się na wykorzystaniu ruchu jako środka terapii. Dostosowana jest odpowiednio do potrzeb pacjenta, jego indywidualnych dolegliwości, ograniczeń i chorób. Nasi specjaliści przeprowadzają wnikliwą analizę zdolności ruchowych i na podstawie tej wiedzy tworzą spersonalizowany plan mający na celu poprawę biomechaniki, siły, ruchomości i ogólnej wydajności ruchowej. Wprowadzenie tego treningu skutkuje zmniejszeniem dolegliwości bólowych, poprawia i zwiększa zdolności ruchowe.

Trening motoryczno-medyczny – klucz do pełnej zdolności ruchowej

Jest to forma stanowiąca uzupełnienie w treningu medycznego. Kontynuując leczenie, wzbogaca je o doskonalenie biomechaniki, siły, ruchomości i ogólnej wydajności ruchowej. Pozwoli on na, osiągniecie lepszych efektów w zakresie sportowym jak i zawodowym. Jest on kluczowym elementem pozwalającym na utrzymanie i utrwalenie efektów na długotrwałą skale. Jeżeli planujesz powrót do aktywności fizycznej lub poprawę swoich zdolności w tych dziedzinach będzie to forma, która pomoże Ci osiągnąć twoje cele.