i TRT
W celu zapewnienia optymalnej regeneracji po zabiegach ortopedycznych i fizjoterapeutycznych, a także wspomagania osiągania najlepszych wyników sportowych, oferujemy specjalistyczną konsultację farmaceutyczną, realizowaną zdalnie za pośrednictwem platformy Google Meet lub stacjonarnie w Krakowie.
Nasze holistyczne podejście do zdrowia uwzględnia nie tylko aspekty bezpośrednio związane z rehabilitacją, ale także gospodarkę hormonalną pacjenta oraz optymalizację wydolności organizmu, co ma kluczowe znaczenie w procesie gojenia, odbudowy tkanek i poprawy wyników sportowych. Przed konsultacją niezbędne jest dostarczenie kompleksowych wyników badań laboratoryjnych (lista zostanie przesłana po uprzednim kontakcie). Konsultacja trwa około 60 minut i obejmuje szczegółowy wywiad, prezentację potencjalnych ścieżek farmakoterapeutycznych oraz edukację w zakresie obszarów podlegających potencjalnemu wspomaganiu procesu rekonwalescencji i optymalizacji wydolności sportowej, ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki regeneracji pourazowej i potrzeb treningowych.
W przypadku podjęcia decyzji o wdrożeniu terapii, oferujemy opracowanie Indywidualnego Protokołu Opieki Hormonalnej (IPOH), który łączy elementy farmakoterapii, suplementacji, dalszej rehabilitacji oraz wspomagania wydolności sportowej. Standardowy okres stabilizacji i intensywnej opieki wynosi od 3 do 6 miesięcy, w zależności od rodzaju i zakresu zabiegu oraz celów sportowych. Po tym czasie klient kontynuuje ustaloną terapię samodzielnie, z zaleceniem odbywania kwartalnych wizyt kontrolnych. Nasza oferta może zostać rozszerzona o opracowanie spersonalizowanego planu treningowego dostosowanego do etapu rehabilitacji i celów sportowych oraz wytycznych żywieniowych wspierających proces gojenia i optymalizację wyników sportowych – te są opracowywane przez dietetyka klinicznego we współpracy z farmaceutą i trenerem sportowym. Plan żywieniowy uwzględnia specyficzne potrzeby energetyczne i odżywcze sportowca, z naciskiem na wspomaganie regeneracji i poprawę wydolności.
Koszt takiej kompleksowej opieki (Indywidualny Protokół Opieki Kompleksowej – IPOK) jest ustalany indywidualnie, w oparciu o specyficzne wymagania klienta, rodzaj przebytego zabiegu, cele sportowe, uwzględniając nakład pracy intelektualnej oraz czas niezbędny do analizy i bieżącej aktualizacji protokołu, zgodnie ze zmieniającymi się potrzebami pacjenta w trakcie procesu regeneracji i treningu sportowego.