Fizjoterapia

To dziedzina medycyny zajmująca się diagnozowaniem, leczeniem i zapobieganiem zaburzeniom funkcji układu ruchu oraz przywracaniem sprawności fizycznej po urazach, operacjach lub chorobach. Obejmuje szeroki zakres metod terapeutycznych i technik rehabilitacyjnych mających na celu poprawę mobilności, siły, elastyczności oraz ogólnej jakości życia pacjentów. W naszym instytucie oferujemy dwa typy fizjoterapii:

Pierwsza z nich pomaga wrócić do pełnej aktywności po zabiegach operacyjnych. Przyspiesza ona okres rekonwalescencji i pozwala na zredukowanie powikłań. Ta metoda to nie tylko terapia dla ciała, ale też ducha. Wsparcie emocjonalne na każdym etapie leczenia pozwoli z nową energią i chęcią powrócić do codziennych zajęć.

Fizjoterapia sportowa jest skierowana do osób, których życie jest związane z aktywnością fizyczną. Odkrywa ona nowe możliwości dla sportowców, poprawiając ich wytrzymałość i ucząc ich bezpiecznego wykonywania aktywności. Terapia skupia się na zrozumieniu twoich potrzeb i dostosowania leczenia zgodnie z charakterem twojej pasji. Niezależnie czy jest to sport grupowy, indywidualny, amatorski lub profesjonalny, ta terapia będzie kluczem do jeszcze większych osiągnięć. Zapobieganie urazom, będącym największym wrogiem sportowców, poprzez identyfikacje obszarów ryzyka umożliwi niezakłóconą aktywność. Pozwoli również zoptymalizować wydajność, aby twoje ciało było gotowe do osiągania najwyższych wyników.

Masaż sportowy – pomoc dla osób aktywnych fizycznie

Specjalistyczna forma masażu skupiająca się na poprawie wydajności sportowej, zapobieganiu urazom oraz przyspieszeniu regeneracji mięśni po intensywnym wysiłku. Sprawdzi się zarówno przed jak i po treningu czy zawodach, a także jako środek zapobiegawczy w ramach programu treningowego. Jego cele to zmniejszenie napięcia mięśniowego oraz poprawienie krążenia, aby pozwolić przeciążonym strefą na szybszą regenerację. Opiera się na modulowaniu nacisku w strefach, które ograniczają ruchomość lub sprawiają ból. Masaż to nie tylko korzyści dla twoich mięśni pozwala też odprężyć się i zrelaksować. Nie jest on przeznaczony jedynie dla profesjonalnych sportowców. Może z niego skorzystać każdy, kto stosuje aktywność fizyczną.

Dla kogo przeznaczona jest nasza oferta ?

Nasza pomoc sprawdzi się dla osób w każdym wieku z różnymi problemami zdrowotnymi. Będzie pomocnym narzędziem dla osób po przebytych wypadkach i operacjach w celu przywrócenia siły, ruchomości i sprawności. Jest także wskazana w życiu sportowców, którzy są narażeni na wiele urazów i przeciążeń. Długotrwała i systematyczna aktywność fizyczna, mimo że wskazana może prowadzić do poważnych dysfunkcji, gdy czas regeneracji organizmu jest zachwiany. Osoby z wadami postawy są kolejną grupą, do której kierowana jest nasza oferta. Jest to coraz większy problem społeczny, spowodowany głównie siedzącym trybem pracy. Według badań ponad 80% pracowników biurowych skarży się na bóle pleców i szyi, a statystyka mówi sama za siebie.

Dlaczego warto nas wybrać?

Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie i z dbałością o jego potrzeby. W celu stworzenia spersonalizowanego planu leczenia, specjaliści przeprowadza wnikliwą ocenę stanu zdrowia i wysłuchają twoich oczekiwań. Zadowolony klient jest dla nas wyznacznikiem sukcesu.

Jesteśmy organizacją wszechstronną, a oferowane zabiegi prowadzimy na najwyższym poziomie. Nasza kadra to ludzie z pasją i doświadczeniem, dbający o twój komfort fizyczny, jak i psychiczny. Priorytetem jest, aby każdy korzystający z naszych usług czuł wewnętrzny spokój i satysfakcję po odbytym zabiegu.

Dysponujemy nowoczesnymi metodami leczenia i wspomagania zdrowia. Wprowadzane przez nas rozwiązania pomagają w szybszym osiągnięciu celów i usprawnienia terapii.

Wybierz Elite Health Institute, a my pomożemy Ci na drodze do samorealizacji i spełnienia. Tchnij w swoje życie dobre nawyki i stań się najlepszą wersją siebie z nami.